The Beautiful people

15. července 2010 v 4:11 | Lola |  Hudba

Ano, mám na mysli kapelu Marilyn Manson !Začlo to jednoho dne, roku 1988, kdy se v hlavě Briana Warnera (o něm udělám také článek, ale až později x)) zrodila myšlenka založit kapelu, a tak Brian a Scott Mitchell Putesky zakládají kapelu The Spooky Kids.


lolasstrangebox.blog.cz
Daisy Berkowitz

Později se "překřtili" na Marilyn Manson a Daisy Berkowitz, do kapely přibrali ještě klávesáka Zsa Zsa Specka (Perryho Pandreu) a basáka Olivia Newton-Bundyho, bubeníka měli automatického.


lolasstrangebox.blog.cz
Olivia Newton-Bundy & Zsa Zsa Specka

Spolupráce s Bundym a Speckem se nezdá být nejlepším nápadem, nahradí je Stephen Bier Jr. alias Madonna Wayne Gacy (klávesy) a Gidget Gein (Brad Stewart).


lolasstrangebox.blog.cz
Madonna Wayne Gacy


lolasstrangebox.blog.cz
Gidget Gein

Marilyn Manson and The Spooky Kids - na tento název se mění kapela The Spooky Kids s příchodem bubeníka Sary Lee Lucase (Freda Streithorsta) v roce 1990.


lolasstrangebox.blog.cz
Sara Lee Lucas

V roce 1992 došlo ke zkrácení názvu kapely jen na Marilyn Manson, byli nominováni na ceny Kapela roku a Alternativní kapela roku v hudební soutěži Slammy Awards. Všiml si jich Trent Reznor (Nine Inch Niles) a nabídl jim smlouvu u své vlastní vydavatelské společnosti Nothing Records.


lolasstrangebox.blog.cz
Trent Reznor

Rok 1993 byl velmi důležitý. V Slammy Awards vyhráli jednu cenu, kvůli závislosti na drogách musel kapelu opustit basák Gidget Gein, kterého nahradil Twiggy Ramirez (Jeordie White). Nahrávají 1. album - "Portrait Of An American Family"


lolasstrangebox.blog.cz
Twiggy Ramirez

Rok 1994 - rok, kdy začínají menší problémy. Kapela je na turné po Spojených státech s Nine Inch Niles, Marilyn Manson trhá bibli při koncertě v Salt Like City, setká se s LaVeyem (zakladatel satanské církve), který z něj udělá reverenda. Také je často zatčen za obnažování na podiu.


lolasstrangebox.blog.cz
Marilyn Manson & LaVey

Roku 1995 (rok mého narození, to je vtipný :D) odchází z kapely bubeník Sara Lee Lucas a přichází Ginger Fish (Frank Kenny Wilson - ano, po něm hodil Marilyn mikrofon na posledním koncert v ČR, v Brně :D). Vydávají 2. album "Smells Like Children", na kterém je cover Sweet Dreams od Eurythmics, jenž kapelu dost proslavil.lolasstrangebox.blog.cz
Ginger Fish

V přelomovém roce 1996 odchází Daisy Berkowitz a nahrazuje ho pečlivě vybraný kytarista Zim Zum (Timothy Michael Linton), vychází 3. album "Antichrist Superstar", z koncertů se stávaly velké show, které navštěvují knězi se svými kacířskými projevy.


lolasstrangebox.blog.cz
Zim Zum

 V roce 1997 vychází minialbum Remix & Repent obsahující dva remixy písní z předchozího alba a tři skladby z živáku.

4. album - "Mechanical Animals" je něco úplně nového. Koncerty musely být přerušeny kvůli vyhrožování Marilynovi smrtí. Zim Zum byl nahrazen Johnem 5 (John Lowery).


lolasstrangebox.blog.cz
John 5

Roku 1999 byl Manson obviněn z tragédie, co se stala 20. dubna 1999 v Columbine High School v Littletonu, Coloradu. Dva studenti školy, kteří mimochem poslouchali Marilyn Manson, zastřelili 12 studentů, jednu učitelku a 24 dalších studentů bylo zraněno. Ti dva studenti potom spáchali sebevraždu. Byl z toho obviněn Manson, prý špatný vliv jeho hudby (blbost >_< ah ty média...).

V roce 2000 koncertují na Ozzfestu, pak jsou na Guns, God & Government Tour, při kterém navšívili i ČR (11. února 2001, pražská Paegas Aréna) - vzniká stejnomenné DVD. Manson zazaložil svůj vlastní label - Posthuman Records. Vydává 5. album "Holly Wood (In The Shadow Of The Valley Of Death)".

Na konci května, roku 2002 odchází Twiggy Ramirez (x'(( :D) a zastoupí ho Tim Skold.


lolasstrangebox.blog.cz
Tim Skold

6. album - "The Golden Afe Of Grotesque" vyšlo v roce 2003, jeho koproducentem je právě Tim Skold a je oceněno zlatou deskou. Rozjíždí se světové turné Grotesk Burlesk, opět jsou k vidění na Ozzfestu a také v Táboře na Go Planet Roxy festivalu.

V roce 2004 kapelu opouští John 5, který se dal na sólovou dráhu, působil i u Roba Zombieho a momentálně u Ozzyho (je k vidění na Řípfestu).

1. Best Of album - "Lest We Forget" je vydáno roku 2005, k němu následuje světové tour Against All Gods. Za Johna 5 hraje  Mark Chaussee a za Gingera, který se zranil, Chris Vrenna (ex-Nine Inch Nails). Jinak se víceméně dá tento rok označit za mrtvý :D.


lolasstrangebox.blog.cz
Mark Chaussee


lolasstrangebox.blog.cz
Chris Vrenna

Chystá se režírovat film "Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll, jenž bude pojednávat o životních událostech a literárním díle anglického matematika a logika Lewise Carrolla (vl. jménem Charles Ludwidge Dodgson), který je autorem knihy 'Alenka v říši divů'. Marilyn bude nejen režisérem, ale i hercem. Sám totiž ztvární právě Lewise Carrolla." Pouští se do nahrávání dalšího alba.

7. album - "Eat Me, Drink Me" vzniklo v roce 2007 a kapela MM opět navštívila Prahu.

Následuje "mrtvý" rok 2008, kapelu opustí Tim Skold a nahradí ho Rob Holliday. Nahrává se nové album.
lolasstrangebox.blog.cz
Rob Holliday

V roce 2009 vychází poslední - 8. album - "The High End of Low". Skupinu opouští Rob Holliday vrací se Twiggy Ramirez (jipíí :D). MM navštíví Brno (Velodrom 3.6.)


lolasstrangebox.blog.cz
+
lolasstrangebox.blog.cz

lolasstrangebox.blog.czNikdy jsem snad nepsala delší článek ! :D No doufám, že se aspoň bude líbit ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarvis Jarvis | 15. července 2010 v 10:34 | Reagovat

nwm to jiste ale podle me tam neni vse uplna pravda xDD ale  jinak povedenej clanek taky fandim MM

2 Lola Lola | E-mail | 15. července 2010 v 12:24 | Reagovat

[1]: Všude píšou něco jinýho, tak si vyber :D Až potkam Mansona, zeptam se ho, jak to bylo doopravdy ;) :D

3 Jarvis Jarvis | 15. července 2010 v 12:43 | Reagovat

to je fakt xDDD

4 Bels Bels | Web | 15. července 2010 v 19:17 | Reagovat

Článek je skvělej, líbí semi krátká historie a výčet jmén podle data - to mi nějak dělalo problémy.

5 Renys Renys | Web | 5. července 2011 v 11:54 | Reagovat

Fajne článek :)...Já bych se nikdy do historie MM nepustila,lebo je to fáákt pracné,a ty si to zvládla fajne :)

6 Donatien Donatien | 19. listopadu 2011 v 17:41 | Reagovat

Chybí ti tam fotky alb a singlů.

7 Lola Lola | Web | 19. listopadu 2011 v 18:15 | Reagovat

[6]: Myslím, že to je zbytečné. Kdo neni hloupej dohledá si to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama